Špaletová a kastlová okna jsou dvoukřídlá okna tvořená vnitřním a vnějším rámem s na sobě nezávislým otevíráním obou křídel.

Tato okna nejsou určena pouze do historických budov. Pořídit si je může kdokoli, kdo má rád tradiční hodnoty a funkcionalitu. Velmi dobře se vyjimají například v roubenkách, starších rodinných domech nebo chalupách.

Poznáte rozdíl mezi špaletovými a kastlovými okny?

  • Vnější křídla špaletových oken se mohou otevírat pouze ven,

  • vnější křídla kastlových oken se mohou otevírat do místnosti nebo ven,

  • mezi křídly špaletových oken je zděné nebo dřevěné ostění,

  • křídla kastlových oken jsou spojena prknem, tzv. "kastlí",

  • prostor mezi křídly je u kastlových oken mnohem užší než u oken špaletových.

Výroba špaletových oken

Špaletová a kastlová okna vyrábíme z lepených dřevěných hranolů, které jsou tvarově stálé. Jako dřevinu lze použít borovici, smrk, meranti nebo dub.

Povrchovou úpravou nezakrýváme texturu dřeva. Okna ošetříme impregnačním zpevňovačem, základní barvou pro ochranu vůči plísním, hmyzu, houbám a nakonec přidáme dvě vrstvy konečného nástřiku. Na výběr je široká škála barev.

Při výrobě zachováme původní ozdobné prvky. Kování si můžete zvolit v modernější variantě, nebo jako napodobeninu původního. Samozřejmostí je možnost doobjednání doplňků, jako jsou například parapety, okenice nebo žaluzie.

A co se týče zasklívání oken, na vnější křídla používáme nejčastěji izolační dvojsklo, které zlepší tepelně - izolační vlastnosti stejně jako celoobvodové silikonové těsnění.

 

Kontakty

Truhlářství ZIMA s.r.o.

Ústecká 322

517 43 Potštejn

IČ 25297856
DIČ: CZ25297856
© 2020 truhlarstvi-zima.cz All Rights Reserved.

PROVOZNÍ DOBA

PO - ČT 6:00 - 15:00

PÁ 6:00 - 14:00

 

 

Search